fot. M. Molek

Korona z krzyżem jest już gotowa

Budowana Świątynia z koroną BIG

Prace nad Świątynią pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II przebiegają bardzo szybko. Obecnie jest już gotowa korona z krzyżem, która uwieńczy kopułę świątyni. Przygotowane zostały także postumenty pod stacje różańcowe.

Świątynia pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II powstaje w imponującym tempie. Kościół ma już zamocowaną kopułę, jest już także tynkowany od wewnątrz, zamontowano również pierwsze okna.

W najbliższych dniach zostanie zamontowana korona złotego koloru z krzyżem z złotymi promieniami, która uwieńczy kopułę świątyni. Na płatach korony znajdują się postacie aniołów w kolorze srebrnym. Obecnie wokół placu są budowane postumenty do stacji tajemnic różańcowych. Stacje różańca świętego z białego marmuru, podobnie jak marmurowa figura Matki Bożej Niepokalanej i ołtarz, który stanie w „Kaplicy Pamięci”, są wykonywane w Wietnamie.

O. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja nie ma wątpliwości, że prace nie przebiegałyby tak szybko, gdyby nie wsparcie wielu osób, które w ten sposób stają się współbudowniczymi świątyni, która jest wotum wdzięczności za dar Jana Pawła II. Dyrektor Radia Maryja zachęca jednocześnie wszystkich do współtworzenia tego wielkiego dzieła.

– Dziękujemy za współbudowanie tej świątyni. Budowa pójdzie tak szybko, jak szybko będziemy mieli na to środki. Dziękujemy każdemu, kto chce mieć tutaj swoją cząstkę, swoją cegiełkę, swoje imię i nazwisko na tym Kościele, ale jeszcze ważniejsze jest imię w niebie. Dziękujemy Ojcu Św. Janowi Pawłowi II. Dziękujemy Niebu za takiego Polaka w naszej historii, za takiego Papieża. Wszyscy go kochamy. Oczekujemy na kanonizację. A my tutaj szybko budujemy ten kościół, świątynię wotum wdzięczności za Ojca Św. Jana Pawła II z obrazem, przed którym Ojciec Św. rozwiązywał problemy Kościoła i świata w czasie swojego pontyfikatu. Ten obraz był w jego prywatnej kaplicy – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk.


Oglądaj na żywo aktualny stan prac przy budowie Światyni – kliknij

RIRM

drukuj