fot. K. Cegielska

Kaplica pamięci…

kaplica pamięci

Audio MP3
Pobierz

Drodzy Słuchacze, Przyjaciele, kochana Rodzino Radia Maryja.

Z radością informuję, że budowa kościoła, świątyni wotum wdzięczności za Jana Pawła II przebiega bardzo sprawnie. Rozpoczęliśmy ją budować w połowie czerwca ubiegłego roku. Wybudowana jest już całość w stanie surowym. Teraz montowana jest kopuła na ziemi, by w najbliższych dniach była mocowana już na kościele. Są wykonywane także następne etapy – wewnątrz i zewnątrz kościoła. Bóg zapłać. Dziękujemy wszystkim, którzy pragną mieć swoją cząstkę w tej świątyni i włączają się przez cegiełkę w jej budowę.

Jak już informowaliśmy – w dolnej części tego kościoła będzie kaplica pamięci, a w niej m.in. będą na czarnym granicie wypisane nazwiska tych, którzy ratując swoich sąsiadów – Żydów zostali zamordowani przez Hitlerowców. Chodzi o nazwiska Polaków, którzy ratowali Żydów z narażeniem życia. Proszę państwa, ponieważ jest bardzo duże zainteresowanie całą akcją są prośby, by ją przedłużyć do końca października.

Całą tę listę kompletuje ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, który studiował w Rzymie, Jerozolimie i w Oksfordzie, a wykłada na Uniwersytecie Santa Croce w Rzymie i WSKSiM w Toruniu.

Proszę się nie zniechęcać, jeżeli telefon jest zajęty, bo telefonów jest bardzo dużo, a jeden człowiek tylko to zbiera. Tu w Polsce jest to brat księdza profesora Pawła Rytla-Andrianika, któremu też bardzo za to dziękuje.

Mamy prośbę. Jeśli ktoś wie o zamordowanych Polakach przez to, że ratował Żydów prosimy o tym napisać do Radia Maryja na adres:

Radio Maryja

ul. Żwirki i Wigury 80

87-100 Toruń

Z dopiskiem na kopercie: kaplica

Można też w tej sprawie telefonować pod nr: 609 498 523

Będziemy wdzięczni za współpracę. Bóg zapłać za współpracę w całym dziele ewangelizacji, które realizujemy tutaj z Torunia.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

drukuj