Konwój z pomocą humanitarną na Litwę

Szkolne Koła Caritas Diecezji Radomskiej i Rycerze Kolumba zorganizowali 15 października konwój z pomocą humanitarną na Litwę. Pomoc została przekazana Polakom w Dziewieniszkach, gdzie znajduje się polska szkoła.

Wicedyrektor radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski wyraził radość, że uczniowie ze Szkolnych Kół Caritas podjęli się tego zadania.

 – Jest to takie sprzęgło, które pokazuje, że można zaangażować dzieci i młodzież w pomoc rówieśnikom z innych krajów. Pomagając innym, pomagamy sobie, taka jest dewiza tej akcji. To będzie procentowało w przyszłości – powiedział ks. Kowalski.

Centrala radomskiej Caritas podziękowała uczniom, którzy włączyli się w akcję.

– Było ich dokładnie 16. Bez pomocy nauczycieli i dyrektorów trudno byłoby przeprowadzić zbiórki na rzecz polskich dzieci na Litwie dodał ks. Kowalski.

Transport z darami składa się z książek, plecaków i artykułów szkolnych. Jest także odzież, w sumie trzy tony darów o wartości ponad 16 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że Caritas i Rycerze Kolumba systematycznie wspierają polską szkołę w Dziewieniszkach. W ubiegłym roku zorganizowano podobny konwój.  Wśród zebranych darów była również żywność, odzież, obuwie i meble. Pomoc nie ogranicza się tylko do szkół.

Caritas.pl/RIRM

drukuj