fot. PAP/EPA

Kontrowersyjny wpis R. Sikorskiego

Solidarna Polska żąda natychmiastowego zawieszenia lub wyrzucenia z Platformy Obywatelskiej Radosława Sikorskiego. To reakcja na wpis europosła w sprawie gazociągów Nord Stream. Chodzi o wpis na Twitterze, w którym odniósł się do wycieku gazu z dwóch gazociągów na Morzu Bałtyckim. Przyczyny incydentu na razie nie są znane.

Szef dyplomacji w rządzie koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego podziękował Stanom Zjednoczonym, zamieszczając do wpisu zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku.

Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu, na konferencji wskazał, że wpis Radosława Sikorskiego jest przykładem szkodliwej polityki służącej rosyjskiej propagandzie.

Dodał, że brak reakcji Donalda Tuska, szefa Platformy Obywatelskiej, będzie wyrazem akceptacji działań wpisujących się w narrację Federacji Rosyjskiej.

– Europoseł Sikorski kolejny raz wpisuje się w narrację Federacji Rosyjskiej. Jego wpis został wykorzystany przez wszystkie media świata, szczególnie przez prorosyjskie oraz oficjalne stanowisko środowisk związanych z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej. Sytuacja jest absolutnie niedopuszczalna. Solidarna Polska stanowczo żąda od Donalda Tuska i całej Platformy Obywatelskiej, co najmniej zawieszenia, jak i wyrzucenia szkodnika, jakim jest Radosław Sikorski. Należy się przyjrzeć, jaka jest jego droga i intencje – mówił Jacek Ozdoba.

Stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej zarejestrowała w poniedziałek dwie silne podwodne eksplozje na obszarach, gdzie stwierdzono wycieki.

Spółka Nord Stream AG poinformowała, że przyczyny incydentu zostaną wyjaśnione w wyniku dochodzenia. Wielu polityków nie wyklucza, że był to rosyjski sabotaż.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl