fot. PAP/Tomasz Gzell

Politycy SP: Oczekujemy przeprosin i reakcji władz PO ws. wpisu Radosława Sikorskiego do Beaty Kempy

Politycy Solidarnej Polski oczekują, że Radosław Sikorski (PO) przeprosi Beatę Kempę (SP) za swój wpis na Twitterze skierowany do europosłanki. Jak oceniono, brak reakcji szefa Platformy Donalda Tuska „na tę chamską napaść” świadczy także o jego kulturze osobistej.

Europosłanka Beata Kempa (SP) napisała w środę na Twitterze, że „na siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów po raz pierwszy łopocze polska flaga”. Do wpisu dołączyła zdjęcie.

W reakcji na jej tweet Radosław Sikorski, europoseł PO, napisał: „Flaga ma przykryć to, że gówniarze z Solidarnej Polski doją Lasy Państwowe tak, jak Fundusz Sprawiedliwości”.

Beata Kempa odpowiedziała: „Herr Lord, na szczęście jest to wciąż flaga Polski! Gdybyście dalej rządzili, nie byłoby jej na czym dzisiaj wieszać. Nienawiść do polskich symboli to ciężka choroba”.

„Walnij się w zatłuszczony łeb” – ripostował Radosław Sikorski.

Do tego wpisu odnieśli się politycy Solidarnej Polski, m.in. szef SP, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Michał Wójcik, Patryk Jaki, Sebastian Kaleta czy Michał Woś.

„O tym, że Radosław Sikorski to prostak, wszyscy już wiedzą, ale brak reakcji Donalda Tuska na chamską napaść na Beatę Kempę świadczy także o >>poziomie<< kultury osobistej Króla Europy” – oświadczył na Twitterze Zbigniew Ziobro.

Wtórował mu na Twitterze minister w KPRM Michał Wójcik: „Polska polityka to nie rynsztok, gdzie wszystko wolno mówić. Oczekujemy przeprosin ze strony pana Radosława Sikorskiego wobec pani poseł Beaty Kempy”.

„Mistrz dyplomacji. Gwiazda TVN. Polska kultura jednak wymaga minimum wychowania wobec kobiet. Czekamy na reakcje władz PO czy będzie jak z Grabcem i Smogorzewskim” – napisał europoseł Patryk Jaki.

„Pan Radosław Sikorski przekroczył granicę przyzwoitości. Jeżeli Donald Tusk nie wyciągnie konsekwencji wobec swojego podwładnego za ten nienawistny bluzg wobec Beaty Kempy, oznaczać to będzie, że w Platformie szacunek wobec kobiet, żon, matek mają za nic. Taka ich kultura osobista” – podkreślił wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Dziś Beata Kempa na Twitterze podziękowała za wsparcie: „Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie po ataku Radosława Sikorskiego. To dla mnie bardzo ważne” – podkreśliła.

Do swojego wpisu odniósł się także Sikorski: „Pani minister chciała subtelnie zasugerować, że jestem Niemcem i zdrajcą i usłyszała równie subtelnie, aby poszła po rozum do głowy”.

W rozmowie z portalem Interia były szef MSZ ocenił, że potraktował Beatę Kempę „bardzo ulgowo”.

„Pani minister Beata Kempa zwróciła się do mnie per >>Herr<<, czyli chciała subtelnie zasugerować, że jestem Niemcem i zdrajcą. W takiej tonacji >>für Deutschland<<. Dostała więc równie subtelną odpowiedź” – powiedział Interii Radosław Sikorski.

 

PAP

drukuj