fot. PAP/Marcin Bielecki

Kontrole escape roomów także w Czechach

Po tragedii w Koszalinie w całym kraju kontrolowane są escape roomy. Kontrole w tego typu miejscach chcą przeprowadzić także Czesi. W Czechach jest około 250 pokoi-zagadek.

O planowanych działaniach w Czechach poinformowali przedstawiciele straży pożarnej tego kraju. Kontrole rozpoczną się w najbliższych dniach. Będą przeprowadzane wyrywkowo. Strażacy skupią się przede wszystkim na wyjściach ewakuacyjnych oraz na tym, czy obiekty zostały prawidłowo dopuszczone do użytku. W Czechach jest około 250 pokoi-zagadek, z tego 150 w samej Pradze. Po piątkowej tragedii w Koszalinie, gdzie w pożarze escape roomu zginęło pięć nastolatek, a jeden mężczyzna został ciężko poparzony, straż pożarna we współpracy z policją na polecenie szefa MSWiA sprawdza, czy właściciele tego typu miejsca stosują się do przepisów przeciwpożarowych. Jak na razie w większości skontrolowanych obiektów wykryto nieprawidłowości. Kilka lokali wyłączono z użytkowania. Z ustaleń straży pożarnej wynika, że do pożaru w Koszalinie doszło w wyniku rozszczelnienia butli gazowej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl