„Konstytucja dla biznesu”- rozwiązania prawne dla przedsiębiorców

Rząd zapoznał się z informacją na temat „Konstytucji dla biznesu”, czyli serii rozwiązań prawnych dla przedsiębiorców. Konstytucja dla biznesu” ma ustanowić podstawowe zasady podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej.

Ma  także usprawnić relacje z urzędami, zastępując obowiązującą ustawę o swobodzie działalności gospodarczej nowym aktem prawnym prawa gospodarczego.

To są propozycje zapowiadane przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Dobrze, że są one realizowane – mówi europoseł dr Zbigniew Kuźmiuk, ekonomista.

– Rzeczywiście polskim przedsiębiorstwom, szczególnie temu małemu i średniemu biznesowi tego rodzaju rozwiązania upraszczające prawo, przywracające domniemanie niewinności przedsiębiorcom, jest bardzo potrzebne. Ci, którzy nie stwarzają kłopotów, nie zalegają z podatkami, wywiązują się ze swoich obowiązków, rzeczywiście powinni być traktowani w taki sposób, aby biurokracja nie kładła się cieniem na ich bieżącym funkcjonowaniu. Zapewne będzie to dotyczyć procedur administracyjnych, procedur podatkowych i jeżeli te rzeczy zostaną uproszczone – a wszystko wskazuje na to, że tak – to przedsiębiorcom będzie zwyczajnie łatwiej – wyjaśnia dr Zbigniew Kuźmiuk.

Konstytucja dla biznesu zostanie zaprezentowana przez wicepremiera ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego na „kongresie 590” który odbędzie się w czwartek i piątek w podrzeszowskiej Jasionce.

RIRM

drukuj