fot. www.jednegoserca.pl/

Koncert: „Jednego Serca Jednego Ducha”

W Rzeszowie, w uroczystość Bożego Ciała, po raz 11 odbędzie się koncert: „Jednego Serca Jednego Ducha”. Transmisję przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam. Początek o godz. 19:00.

Jak powiedział ks. Andrzej Cypryś, jeden z organizatorów, koncert: „Jednego Serca Jednego Ducha” ma szczególny charakter. To nie są występy gwiazd, ale wspólny śpiew najpiękniejszych pieśni i piosenek religijnych. To koncert uwielbieniowy i ewangelizacyjny, radość przeżywania radości wiary – wyjaśnił ks. Andrzej Cypryś.  

Tegoroczny koncert będzie miał element Maryjny, z racji obchodów 500–lecia objawień Matki Bożej Rzeszowskiej. Będzie również związany z dziełem ewangelizacji Rzeszowa.

Podczas koncertu wspólny śpiew animować będą muzycy i chór młodzieżowy.

– Gościmy wielu wspaniałych muzyków – solistów. Na dużej scenie śpiewać będzie potężny chór młodzieżowy – ok. 130 osób – który co roku ma nowy skład. Ćwiczą, uczą się pieśni po to, żeby animować śpiew na placu koncertowym. Oprócz chórzystów mamy ok. 40 muzyków z filharmonii i ze szkół muzycznych (…). Obecna będzie również sekcja rytmiczna i wielu solistów oraz muzyków z różnych stron Polski i świata – powiedział ks. Andrzej Cypryś

Koncert cieszy się dużym zainteresowaniem. W zeszłym roku przybyło na niego ponad 20 tys. osób.

– Odbieramy to jako wielki dar od Pana Boga. Nie spodziewaliśmy takiego zainteresowania i że uda się wszystko tak dobrze zorganizować. Rok temu mieliśmy na placu ponad 20 tys. osób, a przy komputerach 9 tysięcy z 25 krajów świata  – powiedział ks. Andrzej Cypryś.

Tegoroczny koncert rozpocznie się o godz. 19.00 na terenie rzeszowskiego Parku Sybiraków. Wystąpią m.in. Beata Bednarz, Leopold Twardowski, Marcin Pospieszalski i Robert Cudzich. Repertuar dostosowano do osób w różnym wieku, zaplanowano m.in. utwory tradycyjne, które słyszymy w kościołach. Przewidziano także świadectwa, które będą ilustrowały ludzkie życie i relacje z Banem Bogiem.

Inicjatorem koncertu jest Jan Budziaszek, perkusista zespołu „Skaldowie”. Opracowanie muzyczne przygotowuje Marcin Pospieszalski, od kilku lat we współpracy z Hubertem Kowalskim.

RIRM 

drukuj