fot. PAP

Kalisz odwołany ze stanowiska przewodniczącego komisji sprawiedliwości

Poseł Ryszard Kalisz został odwołany z funkcji przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Nowym szefem, z poparciem aż 19 posłów, została poseł SLD Stanisława Prządka.

Odwołanie Kalisza ze stanowiska przewodniczącego komisji sprawiedliwości ma związek z wyrzuceniem posła z klubu SLD.

Poseł Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska i członek sejmowej komisji sprawiedliwości stwierdził, że komisja nie dozna wielkich strat. Poseł zauważa jednak, że jest to dobry przykład na to, jak PO współpracuje z SLD.

– Jeśli chodzi o ocenę pracy Ryszarda Kalisza w tej komisji, to nie mogę powiedzieć wiele dobrego. Był to raczej poseł, który wstrzymywał pewne inicjatywy związane np. z procedowaniem w zakresie reform wymiaru sprawiedliwości; kładł akcent na pewne projekty o charakterze ideologicznym. Kiedy Solidarna Polska domagała się realizacji pewnych decyzji w zakresie komisji, czy to na Prezydium Sejmu czy na konwencie, to wówczas Platforma nie była gotowa i chętna do współpracy. Natomiast tu widzimy dosyć szybką reakcję ze strony PO; widać, że współpraca SLD-PO jest na bieżąco. Widać, że w sprawach roboczych partie te szybko się dogadują – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk.

RIRM

drukuj