Komunikat Księdza Biskupa Toruńskiego ws. poświęcenia świątyni w Toruniu

Ojciec Św. Franciszek mianował ks. kard Zenona Grocholewskiego legatem na uroczystość poświęcenia kościoła pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II. Uroczystość odbędzie się 18 maja w Toruniu.

***

Komunikat ks. bp. Andrzeja Suskiego w sprawie uroczystości poświęcenia kościoła p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu

Drodzy Diecezjanie,

W dniu 18 maja br. odbędzie się w Toruniu uroczyste poświęcenie nowego kościoła p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II. Świątynia wzniesiona staraniem OO. Redemptorystów w pobliżu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej powstała z ofiar społeczeństwa polskiego w kraju i na obczyźnie jako wotum wdzięczności za pontyfikat pierwszego Polaka na Stolicy Piotrowej, za świadectwo Jego świętości, a także za świadectwo umiłowania naszego Narodu i Ojczyzny.

Powiadomiony przez Nuncjaturę Apostolską w Warszawie dzielę się z Wami radosną wiadomością, że Papież Franciszek mianował ks. kard. Zenona Grocholewskiego swoim Specjalnym Wysłannikiem (Legatem) na uroczystość poświęcenia tego wotywnego kościoła i w ten sposób jest z nami w czci dla Św. Jana Pawła II, apostoła Bożego Miłosierdzia. Wdzięczni Ojcu Świętemu Franciszkowi za dar Legata Papieskiego trwajmy na modlitwie wspierającej duchowo Następcę Św. Piotra w Jego pasterskiej posłudze Kościołowi i światu.

Wspólnie z O. Prowincjałem Warszawskiej Prowincji Redemptorystów zapraszam serdecznie Was, Drodzy Diecezjanie, do uczestnictwa w uroczystości poświęcenia nowej świątyni toruńskiej i radosnego świętowania rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II.

+ Wasz biskup Andrzej

Toruń, 2 kwietnia 2016 roku
w dniu 11 rocznicy narodzin dla nieba
Św. Jana Pawła II

Źródło: diecezja-torun.pl

drukuj