fot. pixabay.com

Kolejny upalny i burzowy dzień

Pogoda będzie podobna do poniedziałkowej. Z upływem dnia będzie przybywać chmur i w wielu rejonach pojawią się burze – przekazała dyżurna synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Już o poranku będzie od 16 do 20 stopni. Z upływem dnia temperatura będzie rosła.

„Podobnie jak w poniedziałek, we wtorek będzie gorąco od 28 do 32 stopni” – powiedziała synoptyk Ewa Łapińska.

Nieco chłodniej będzie na południowym wschodzie i na Podlasiu.

Słonecznie i bez opadów ma być tylko na Dolnym Śląsku oraz Suwalszczyźnie. W pozostałych częściach kraju – a zwłaszcza w pasie centralnym od Bałtyku po Tatry – zachmurzenie umiarkowane będzie przechodzić w duże, w rezultacie pojawią się przelotne opady deszczu, spodziewane są także burze.

„Mogą im towarzyszyć ulewne opady. Lokalnie może spaść nawet 35-40 mm deszczu” – dodała synoptyk.

Według tygodniowej prognozy IMGW bardzo ciepła, chwilami wręcz upalna aura, spowodowana napływem gorącego i wilgotne powietrza znad Morza Czarnego, utrzyma się do końca tygodnia. W tym czasie wystąpią liczne burze z przelotnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. W weekend, przemieszczający od zachodu kraju front atmosferyczny, przyniesie ochłodzenie, duże zachmurzenie, oraz miejscami silne opady deszczu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl