Armenia: do 11 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych eksplozji w centrum handlowym

Do 11 wrosła liczba ofiar śmiertelnych niedzielnych eksplozji w składzie fajerwerków w centrum handlowym Surmału w Erywaniu – poinformowało ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych Armenii. Wcześniej władze informowały o sześciu zabitych.

Do eksplozji, które spowodowały zawalenie się części budynku, a następnie pożaru doszło w niedzielę po godz. 11 czasu polskiego.

Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza. Do tej pory spod gruzów wydobyto 11 ciał. Ponad 60 osób zostało rannych.

Centrum handlowe Surmału jest położone 2 km na południe od centrum Erywania. Nie poinformowano jeszcze, co spowodowało zapalenie się fajerwerków, ale władze wykluczyły podłoże terrorystyczne. Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych udostępniło film, na którym widać tlące się stosy gruzu i poskręcanego metalu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl