Mali: Co najmniej trzech żołnierzy ONZ zginęło w ataku na ich konwój

Co najmniej trzech żołnierzy ONZ z Bangladeszu zginęło w niedzielę w następstwie eksplozji ładunku wybuchowego w chwili przejazdu konwoju, który eskortowali na północy Mali – podały lokalne źródła ONZ-owskie.

Co najmniej trzech zabitych i czterech rannych – to wstępny bilans ataku, do którego doszło w niedzielę rano. Dane podała misja pokojowa ONZ w Mali (MINUSMA).

Według armii Bangladeszu jej błękitne hełmy w Mali odparły w sobotę inny atak.

Północna część Mali dostała się w 2012 roku przejściowo pod kontrolę islamistów, wypartych stamtąd potem w wyniku francuskiej interwencji zbrojnej. Nadal dochodzi tam jednak do ataków na siły pokojowe i żołnierzy malijskich. Ekstremiści działają także na pozostałym obszarze kraju.

Siły ONZ zostały skierowane do Mali latem 2013 roku, aby pomóc w normalizacji sytuacji na północy kraju. MINUSMA to misja pokojowa ONZ, w której zginęło najwięcej ludzi od czasu misji w Somalii w latach 1993-1995.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl