fot. PAP/Artur Reszko

Kolejny odcinek Via Baltica oddany do użytku

Kolejny odcinek Via Baltica został oddany do użytku. W wydarzeniu uczestniczył Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Oddany we wtorek do użytku odcinek drogi ekspresowej ma 23 kilometry. Biegnie od końca obwodnicy Szczuczyna do węzła Ełk Południe. To jeden z ostatnich fragmentów Via Baltica.

Na przełomie października-listopada będziemy oddawali kolejne ponad 22 kilometry drogi ekspresowej w kierunku granicy z Litwą. To dzięki tej inwestycji, co do której złożyliśmy deklarację, o której mówiliśmy w naszym programie wyborczym przed 2015 rokiem. Cały region będzie mógł skorzystać ze swojego potencjału gospodarczego, a jest on tutaj olbrzymi – mówił Andrzej Adamczyk.

To ważne wydarzenie dla dwóch województw – podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Należy się cieszyć z tego, że budujemy to, bo myślę, ze powinniśmy mieć szybki dostęp do stolicy ze wschodu na zachód, żeby można było się przemieszczać szybko i bezpiecznie, a przede wszystkim, żeby nasi mieszkańcy odetchnęli od tego codziennego ruchu, który odbywał się przez nasze miasta, miasteczka i dzięki tym drogom się to poprawi – tłumaczył Kazimierz Gwiazdowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.   

Via Baltica to szlak międzynarodowy. Ma połączyć Polskę z państwami bałtyckimi i przy okazji ożywić gospodarczo wiele polskich miast.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl