Kolejne przesłuchanie ws. Tomasza Komendy

Został przesłuchany kolejny świadek w sprawie nieprawidłowości w postępowaniu przeciwko Tomaszowi Komendzie. Był nim śledczy, który przed laty pracował we wrocławskiej prokuraturze okręgowej. 

Według mediów, już w 2010 r. mężczyzna był informowany o wątpliwościach dotyczących skazania Tomasza Komendy. W tamtym czasie sprawą zgwałcenia i zabójstwa małoletniej zajmował się prokurator Bartosz Biernat. Wątpił on w zasadność skazania Komendy, o czym wielokrotnie miał informować przesłuchiwanego śledczego. Prokuratura Okręgowa w Łodzi chciała uzyskać od świadka precyzyjne informacje na ten temat.

Przypomnijmy, że w 2004 r. Tomasz Komenda został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za gwałt i morderstwo. Po ponownym zgromadzeniu dowodów prokuratura uznała go za niewinnego i w marcu tego roku wyszedł on na wolność. Prokuratura w Łodzi bada, czy podczas postępowania nie doszło do celowego skazania niewinnego człowieka.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl