Watykan: Tomasz Komenda spotkał się z papieżem Franciszkiem

Tomasz Komenda, który spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił, spotkał się w środę z papieżem Franciszkiem. 

Mężczyźnie, który przyjechał do Watykanu z rodziną, towarzyszył podczas spotkania z Franciszkiem kardynał nominat ks. abp Konrad Krajewski, papieski jałmużnik. Do krótkiej rozmowy doszło przy okazji audiencji generalnej na placu Świętego Piotra.

fot. PAP/EPA

Jak relacjonuje portal dziennika „La Stampa”, Papież był wyraźnie wzruszony podczas spotkania z niesłusznie skazanym. Komendzie i jego rodzicom podarował różańce.

Ksiądz arcybiskup Konrad Krajewski zaprosił rodzinę Komendów na obiad, który przygotował były więzień Enzo. Po 20 latach pobytu w więzieniu współpracuje on z urzędem papieskiego jałmużnika.

Tomasz Komenda modlił się też przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice świętego Piotra.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl