fot. pixabay.com

Watykan: Z powodu pandemii odwołano wspólne rekolekcje wielkopostne Kurii Rzymskiej

Drugi rok z rzędu papież Franciszek odwołał z powodu pandemii rekolekcje wielkopostne dla Kurii Rzymskiej, które odbywały się w domu kościelnym koło Wiecznego Miasta. Watykan poinformował w czwartek, że Papież zachęca duchownych do prywatnej modlitwy od 6 do 11 marca.

W wydanym komunikacie podkreślono: „Biorąc pod uwagę utrzymywanie się kryzysu epidemicznego z powodu COVID-19 także w tym roku nie będzie możliwe wspólnotowe przeżycie rekolekcji Kurii Rzymskiej w domu Divin Maestro w Ariccii”.

„Ojciec Święty zachęcił kardynałów mieszkających w Rzymie, szefów dykasterii i zwierzchników Kurii Rzymskiej, aby od popołudnia w niedzielę 6 marca do piątku 11 marca podjęli rekolekcje osobiste i trwali na modlitwie” – głosi oświadczenie.

Watykan ponadto poinformował, że w tygodniu tym zawieszone zostaną wszystkie zajęcia Papieża włącznie z audiencją generalną 9 marca.

To Franciszek wprowadził zwyczaj rekolekcji wielkopostnych dla jego współpracowników poza Watykanem, w domu kościelnym w miasteczku Ariccia niedaleko Rzymu. W 2020 roku, w pierwszych tygodniach pandemii odbyły się one, ale bez udziału Papieża, który odwołał swój pobyt z powodu silnego przeziębienia.

W zeszłym roku rekolekcje koło Wiecznego Miasta zostały całkowicie odwołane z powodu drugiej fali pandemii.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl