Kolejne miasta i powiaty podejmują walkę z gender

Kolejne miasta i powiaty podejmują uchwały ws. destrukcyjnego wpływu ideologii gender. Dziś stanowisko w tej sprawie trafi do rady miasta Białegostoku.

W Kielcach natomiast przygotowano obywatelski projekt uchwały. Czytamy w nim, że „próba seksualizacji dzieci, podważenie wynikającej z porządku natury odrębności płciowej człowieka, promocja sprzecznych z naturą zachowań seksualnych – to olbrzymie zagrożenia, uderzające w podstawy zachodniego porządku cywilizacyjnego”. Założenia ideologii, która szczególnie uderza w rodzinę znalazły się w rządowych programach, m.in. dot. wykorzystania funduszy z UE.

Przeciwko gender protestują Księża Biskupi, naukowcy i stowarzyszenia broniące rodziny. Do nich licznie dołączają samorządy, przyjmując uchwały i stanowiska. Jednostki samorządu terytorialnego wspiera parlamentarny zespół „Stop ideologii gender”.

Poseł Beata Kempa, przewodnicząca zespołu „Stop ideologii gender” mówi, że wszelkie uchwały podejmowane przez rady gmin, miast i województw wyrażają wolę mieszkańców.

Wolą mieszkańców, a w szczególności rodziców jest to, aby ich terytorium było wolne od ideologii gender. Szczególnie, kiedy wchodzą do jednostek, które mogą zaistnieć na terenie danej gminy, miasta czy też powiatu. Dlatego tak ważne jest wyrażenie tej woli, bo w sytuacji, kiedy dana osoba, bądź stowarzyszenie będzie chciało założyć takie przedszkole łatwiej będzie odsunąć taki pomysł, posługując się uchwałą intencyjną, która jest prawem – zaznaczyła poseł Beata Kempa.

Dotychczas uchwały ws. gender podjęły już m.in. rady miast w Ostrołęce, Łapach w woj. podlaskim, a także samorządy powiatowe w Piasecznie i Jaworze na Dolnym Śląsku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl