fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Red. G. Górny o decyzji archidiecezji w Liverpool: Mamy do czynienia z całkowitą kapitulacją wobec postulatów ideologii gender

W środowiskach katolickich coraz częściej widać przejaw kapitulacji wobec ideologii gender. Przykładem jest diecezja w Liverpool. Nie możemy brać z tego przykładu. W wielu miejscach na Zachodzie katolicy nie przeciwstawiali się LGBT, biernie przyjmowali wszystkie pomysły ideologii gender. Powinniśmy przeciwko temu protestować, przeciwstawiać się, gdzie możemy, to alarmować, bo bierność powoduje, że oddajemy pole tej drugiej stronie – zaznaczył red. Grzegorz Górny podczas poniedziałkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Do jednego z magazynów w Liverpoolu, wydawanego przez miejscową archidiecezję katolicką, została dołączona broszura dla młodzieży: „Teoria gender: różnorodność czy totalitaryzm XXI wieku?”. Jej autorzy napisali, iż gender jest bałamutną ideologią i ostrzegli małoletnich czytelników, że w ich szkołach już działają edukatorzy seksualni, którzy starają się narzucić dzieciom swe antychrześcijańskie wizje, jakoby płeć można było sobie dowolnie wybierać. Przeciwko tej treści zaprotestowały środowiska LGBT i archidiecezja Liverpool została zmuszona do oficjalnych przeprosin za rozpowszechnianie „treści transfobicznych”. Zastrzegła przy tym, że w żadnym wypadku nie popiera treści zawartych w broszurze, która została dołączona do magazynu przypadkowo bez wiedzy odpowiednich władz kościelnych.  „Czas, gdy biskupi bali się Boga mamy już za sobą, dziś bardziej boją się mediów albo środowisk gejowskich” – zwrócił uwagę red. Grzegorz Górny. [czytaj więcej].

– Reakcja władz archidiecezji Liverpool była o tyle zadziwiająca, że oni nie tylko przeprosili, ale powiedzieli, że nie zgadzają się z treścią tej broszury, która została załączona tam „omyłkowo”, bez ich wiedzy. To pokazuje, że mamy do czynienia z całkowitą kapitulacją wobec postulatów ideologii gender. To jest o tyle dziwne, że w zeszłym tygodniu został wydany oficjalny dokument Stolicy Apostolskiej (…), gdzie wyraźnie jest powiedziane, że ideologia gender jest nie do pogodzenia z nauczaniem Kościoła katolickiego, zwłaszcza z antropologią biblijną, która mówi o tym, że to Bóg stworzył człowieka jako kobietę i mężczyznę. Takie jest nie tylko nauczanie Kościoła, ale i prawo naturalne, które mówi o dwóch płciach: męskiej i żeńskiej. Jeżeli władze diecezji Liverpool sprzeciwiają się temu, to znaczy, że wyrzekają się nauki Kościoła, by uznać prawdziwość ideologii gender – wskazał publicysta.

Dziennikarz ocenił, że jest to przejaw kapitulacji, jaką coraz częściej widać w katolickich środowiskach.

– Brak jest świadomości własnej tożsamości, tego, co naucza Kościół i podążanie za modami czasów współczesnych. Do tej pory charakteryzowało to niektóre środowiska katolickie, a teraz widać, że zaczyna to przenikać nawet do niektórych hierarchów. Widać to na przykładzie diecezji Liverpool. Nie możemy brać z tego przykładu. Widzimy, że w wielu miejscach na Zachodzie katolicy nie przeciwstawiali się temu, biernie przyjmowali wszystkie pomysły ideologii gender i w efekcie oni coraz bardziej byli natarczywi, zdobywali coraz większy teren, wchodzili do szkół czy zmieniali prawo – rzeczywistość wokół nich została kompletnie zmieniona. Myślę, że powinniśmy przeciwko temu protestować, przeciwstawiać się, gdzie możemy, to alarmować, bo bierność powoduje, że oddajemy pole drugiej stronie – podkreślił rozmówca Radia Maryja.

Cała rozmowa z red. Grzegorzem Górnym dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl