fot. pixabay.com

Kolejne kraje znoszą obostrzenia

W Stanach Zjednoczonych oraz w niektórych krajach europejskich zwiększa się tempo szczepień. Niektóre państwa już znoszą część obostrzeń, inne cały czas trwają w lockdawnie. Restrykcje w najbliższych dniach zostaną zniesione m.in. w Wielkiej Brytanii czy na Węgrzech.

Obostrzenia związane z COVID-19 znoszą m.in. Węgrzy, Czesi, Portugalczycy, Holendrzy i Brytyjczycy.

– Od poniedziałku 12 kwietnia ponownie otworzymy sklepy, siłownie i salony kosmetyczne. Restauracje będą mogły obsługiwać gości na świeżym powietrzu – zapowiedział Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii. Jak podkreślił, dzięki szczepieniom liczba chorych na COVID-19 spadła do najniższego poziomu od pół roku.

Proces szczepień przyspiesza również w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Do 19 kwietnia wszyscy dorośli Amerykanie powinni kwalifikować się do szczepień przeciwko koronawirusowi. Wcześniej Biały Dom obiecywał, że będzie to możliwe do 1 maja.

– Dzięki ciężkiej pracy Amerykanów ogłaszam dzisiaj, że przenosimy termin z 1 maja na 19 kwietnia. Oznacza to, że już za niecałe dwa tygodnie każda dorosła osoba będzie mogła być zaszczepiona – poinformował Joe Biden, prezydent USA.

Po świętach Wielkanocnych wzrost liczby zakażeń zanotowała Litwa. Nie zważając na obecną sytuację został zniesiony zakaz przemieszczania się, który obowiązywał tam od kilku miesięcy.

– Wygląda na to, że taki środek, jak ograniczenie ruchu wyczerpał swój potencjał. Rząd postanowił skupić się na innych środkach walki z pandemią – na szczepieniach i testowaniu – stwierdził Arunas Dulkys, minister zdrowia Litwy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl