Kolejna rozprawa ws. Mary Wagner 5 lutego

Na 5 lutego wyznaczono kolejną rozprawę ws. Mary Wagner za obronę życia nienarodzonych dzieci. Wczoraj w College Park Courts w centrum Toronto odbyło się przesłuchanie kanadyjskiej obrończyni życia, które miało na celu wyznaczenie kaucji.

Stanowisko Mary Wagner wyjaśnił mecenas reprezentujący katoliczkę w czasie poprzedniego procesu. Mary usłyszała  identyczne zarzuty, dlatego postanowiła milczeć – mówi Jacek Kotula, szef rzeszowskiego oddziału Fundacji Pro Prawo do Życia.

Przed sądem stanęła w obecności ośmioosobowej publiczności; Mary postanowiła, że zrezygnuje z pomocy prawnej i będzie sama się bronić przed sądem. Odczytała swe przesłanie w którym oświadczyła, że została aresztowana za to, co robiła i będzie robić: za próbę ratowania przed mordowaniem niewinnych i nieposiadających głosu istot ludzkich. Po zakończeniu odczytania listu Mery Wagner przestała odpowiadać na pytania sądu. Sędzina zwróciła się do prokuratora, a ten uznał, że na sformułowanie oskarżenia potrzebuje 2, 3 tygodnie, w związku z czym termin kolejnej rozprawy sąd wyznaczył na 5 lutego 2015 – informuje Jacek Kotula.

Mary Wagner po rozprawie została ponownie zakuta w kajdanki i wyprowadzona z sali.

Kanadyjska obrończyni życia została osadzona w więzieniu, ponieważ walczyła o ocalenie życia dzieci nienarodzonych zagrożonych morderstwem. Trafiła tam po tym, jak w jednej z klinik aborcyjnych w Toronto próbowała przekonywać kobiety, by nie zabijały swoich nienarodzonych dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl