fot. Nasz Dziennik

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka apeluje o modlitwę w intencji Mary Wagner

Znana kanadyjska obrończyni życia – Mary Wagner, aresztowana 17 kwietnia br. w Vancouver, oczekuje w więzieniu na proces sądowy wyznaczony na 9 i 10 września br. Jej przestępstwem – podobnie jak wielokrotnie poprzednio – była próba obrony życia nienarodzonych w klinice aborcyjnej.

Dla ludzi o prawych sumieniach aborcja nigdy nie może być zaakceptowana, gdyż jest ona zabójstwem żyjącej osoby i pogwałceniem naturalnego prawa do życia. Dziecko jest człowiekiem od momentu poczęcia. Tej prawdy nie zmienią żadne konformistyczne prawa stanowione przez ludzi i rządy.

Mary Wagner wchodzi do klinik aborcyjnych, gdzie klęka w tych miejscach kaźni przed oczekującymi na zabicie dziecka kobietami i wręczając im róże, prosi o życie dla tych niewinnych istot, oferując pomoc materialną lub adopcję. Aresztowana przez wezwaną policję, niekiedy w brutalny sposób, trafia każdorazowo do więzienia. W Kanadzie, a także w innych państwach, w których zalegalizowano aborcję, nie mają znaczenia akty prawne Organizacji Narodów Zjednoczonych: „Powszechna deklaracja praw człowieka” artykuł 3: „Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby” oraz „Deklaracja praw dziecka” i „Konwencja o prawach dziecka”: „Dziecko z uwagi na swoją niedojrzałość fizyczną i umysłową wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed jak i po urodzeniu”.

Głosi prorok XX wieku – św. Jan Paweł II: „Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej. Choćby nawet miała wielkie osiągnięcia gospodarcze, techniczne, artystyczne i naukowe.” (Jan Paweł II. Homilia, Kalisz, 4 czerwca 1997 r.).

Carl Anderson, najwyższy zwierzchnik świeckiego zakonu “Rycerze Kolumba”, organizacji, która działa również w USA i w Kanadzie, stwierdza: “ofiara każdej aborcji – nienarodzone dziecko – jest istotą ludzką” oraz konkluduje: “Nigdy nie zbudujemy kultury życia, jeśli będziemy wciąż wybierać polityków, broniących prawnej tyranii zbudowanej na nieograniczonym dostępie do aborcji. To samo odnosi się do tych, którzy zostają mianowani naszymi sędziami.” Stwierdza także: „Od czasu zalegalizowania aborcji, miliony kobiet przekonały się, że zamiast pomocy niesie ona głębokie zranienia.” (art. „The Future of Roe”, COLUMBIA January 1, 2017).

„Błogosławioną winą” tej bohaterskiej kobiety jest też fakt, że z jej inspiracji powstał w USA ruch obrońców życia pod nazwą „Ratunek w Czerwonej Róży” (Red Rose Rescue), działający w podobny sposób w amerykańskich klinikach aborcyjnych (w załączeniu wywiad z O. Fidelisem Moscinskim, franciszkaninem, duchowym przywódcą ruchu, którego udzielił katolickiemu dziennikowi w Polsce („Nasz Dziennik” nr 93 z dnia 19-22 kwietnia 2019 r).

W tym miesiącu, w dniu 25 sierpnia, we wigilię święta Matki Boskiej Częstochowskiej, Jasnogórskiej Pani i Królowej Polski w krakowskim kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela na Mszy św. o godz.12-tej będziemy modlić się w intencji Mary Wagner i Apostolatu Czerwonej Róży następującym wezwaniem: „Módlmy się o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Najświętszej – Pani Jasnogórskiej – dla obrońców życia poczętego: Mary Wagner w Kanadzie i Apostolatu Czerwonej Róży w USA” (informacja w załączeniu).

Prosimy szczególnie w tym dniu o duchową łączność z obrońcami życia.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl