fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Dobiega końca Tydzień Modlitw o Powołania

Dobiega końca rozpoczęty w Niedzielę Dobrego Pasterza Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

W tym roku Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego przebiegał pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. I choć tydzień ten dobiega końca, to nie kończy się nasza modlitwa.

Jednym z elementów troski o powołania jest organizowana co roku w drugą sobotę maja pielgrzymka rodzin osób powołanych i wspierających powołania na Jasną Górę. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa pielgrzymka odbędzie się online.

 Do uczestnictwa w dzisiejszej Mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu o godzinie 13:30 zachęca ks. bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań.

– Bądźmy razem w tym wielkim dziele modlitwy, ale i towarzyszenia o wspierania tych, którzy rozeznają i chcą z odwagą i z oddaniem przeżywać swoje powołanie – mówi ks. bp Marek Solarczyk.

Transmisję Mszy świętej będzie można obejrzeć w Telewizji Trwam.

Światowy Dzień Modlitw o Powołania to inicjatywa papieża Pawła VI, który w odpowiedzi na spadek powołań do stanu kapłańskiego i życia zakonnego postanowił, by jedna z niedziel okresu wielkanocnego była przeznaczona właśnie na modlitwę o powołania. Po raz pierwszy Dzień Modlitw o Powołania był obchodzony 12 kwietnia 1964 roku.

TV Trwam News

drukuj