Kolejna próba zakłócenia miesięcznicy smoleńskiej

Komitet Obrony Demokracji chciał w piątek zakłócić warszawskie obchody miesięcznicy smoleńskiej odbywające się pod Pałacem Prezydenckim.  „My tu będziemy i my tutaj zwyciężymy. Będzie wolna Polska” – skomentował protesty prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Tak jak każdego dziesiątego dnia miesiąca pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim zgromadzili się Polacy, aby modlić się w intencji ojczyzny oraz ofiar katastrofy smoleńskiej. Wczorajszą modlitwę próbował zakłócić tzw. Komitet Obrony Demokracji oraz działacze organizacji „Obywatele RP”.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawiając do zgormadzonych przypomniał, że przez ostatnie siedem lat próbowano zakłócać miesięcznice. Teraz jednak protestujący robią wszystko, aby uniemożliwić Polakom korzystanie z ich praw.

– Atak na tradycję, atak na kulturę (…) i dziś to, co tutaj się dzieje to atak na Polskę. Atak pod sztandarami Unii Europejskiej, ale atak właśnie na Polskę i na to, co jest istotą tej Unii. Atak na to, co chcieli Europie przygotować i przygotowywali ci, którzy Unię stworzyli, a co niszczą ci, którzy dzisiaj wypaczają ich idee. I żadne krzyki tutaj nie pomogą. My tu będziemy i my tutaj zwyciężymy – mówił Jarosław Kaczyński.

Protestujących i uczestników marszu z okazji miesięcznicy smoleńskiej oddzielał kordon policji.

RIRM

drukuj