Kolejarze spotkają się z prezesem PKP

Związkowcy z trzech największych centrali zrzeszających kolejarzy spotkają się dziś po południu w Warszawie z prezesem Grupy PKP i Związkiem Pracodawców Kolejowych. Pracodawca liczy na odwołanie strajku ostrzegawczego na kolei zapowiedzianego na jutro, między godziną 7:00 a 9:00.

Związkowcy mówią, że strajk jest najprawdopodobniej nieunikniony.  Idąc na spotkanie jesteśmy w stanie podpisać porozumienie; nie mówimy nie, ale świadczenia o które się ubiegamy powinny być zachowane stwierdził Stanisław Kokot.

Wypowiedź Stanisława Kokota – rzecznika sekcji krajowej NSZZ „Solidarność”

Audio MP3
Pobierz

 

Tymczasem Solidarna Polska  organizuje dziś ogólnopolską konferencję„Koleją w przyszłość. Będą w niej uczestniczyć m.in. przedstawiciele największych central związkowych, funkcjonujących w PKP.  Zaproszono także ministra Transportu i Prezesa PKP S.A.

Od wielu miesięcy Solidarna Polska apelowała do ministra Sławomira Nowaka o podjęcie zdecydowanych działań, poprawiających bezpieczeństwo na kolei. Podczas obrad  zostaną  zaprezentowane m.in. nowe propozycje legislacyjne – mówi poseł Arkadiusz Mularczyk.

Wypowiedź Arkadiusz Mularczyka, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Solidarnej Polski

Audio MP3
Pobierz

RIRM 

drukuj