fot. FB/Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum Wyprawa Gliwice - Świnoujście

Kilometry dla gliwickiego hospicjum

700 kilometrów w 7 dni – tyle przejadą na rowerach uczniowie szkoły podstawowej w Gliwicach, by wesprzeć miejscowe Hospicjum Miłosierdzia Bożego. Do Świnoujścia wyruszą 27 maja wraz ze swoim nauczycielem.

„Jeszcze większe poruszenie na gliwickim terenie – kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum” – to hasło tegorocznej wyprawy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 im. Henryka Sienkiewicza w Gliwicach już piąty rok z rzędu biorą udział w charytatywnej akcji rowerowej. Celem jest zebranie funduszy  na Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Zgłosiło się już wielu darczyńców, którzy przekażą określoną przez siebie darowiznę za każdy przejechany przez uczniów kilometr.

– Jako młodzi wolontariusze pełni pasji i zaangażowania chcą kierować się wrażliwością i troską o drugiego człowieka. Ich marzeniem jest poprawa warunków bytowych osób chorych. Zależy im, żeby ostatnie chwile ich życia nie były czasem, w którym dominuje smutek, samotność i niemoc. Podczas zeszłorocznej wyprawy na Hel dla gliwickiego hospicjum udało się pozyskać kwotę 58 tys. 355 złotych. Dorzucili małą cegiełkę. Jednak rozbudowa gliwickiego hospicjum wymaga ogromnego wkładu finansowego, dlatego kolejna wyprawa, którą chcą zaplanować będzie również na rzecz gliwickiego hospicjum. Koszt rozbudowy jest ogromny. Młodzi chcą pomagać! Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję – wskazuje nauczycielka Anna Guzek, która jest inicjatorem wyprawy.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl