fot. twitter.com/MON_GOV_PL

Kijewo k. Torunia: Pierwsze w Wojsku Polskim strzelanie pociskiem kierowanym systemu Javelin

Na poligonie w Kijewie koło Torunia odbyło się dziś pierwsze w Wojsku Polskim strzelanie przeciwpancernym pociskiem kierowanym systemu Javelin.

Szkolenie obserwował minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. Podczas konferencji szef MON zapewnił, że będzie konsekwentnie modernizował wyposażenie polskiej armii. Minister podkreślił, że przez wprowadzenie pocisków Javelin do użytku w Wojskach Obrony Terytorialnej „nasze zdolności obronne znacznie wzrosły”.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1405405253273522181

Ten rodzaj amunicji ma być wykorzystywany na poziomie batalionu, głównie w brygadach rozmieszczonych na wschodzie Polski. System Javelin jest powszechnie wykorzystywany w NATO.

– To nowa broń, która trafiła na wyposażenie Wojska Polskiego. To broń skuteczna, stanowiąca podstawę w wojskach Stanów Zjednoczonych czy innych wojskach sojuszniczych, również stacjonujących w naszym kraju. Cieszę się, że żołnierze chwalili broń, mówili o jej skuteczności, o szkoleniu. To broń łatwa w obsłudze, która pozwala na szybkie zmienianie stanowisko – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1405413564052086785

Szkolenie odbywa się w ramach kursu doskonalącego instruktorów lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej realizowanego w Centrum Szkolenia WOT w Toruniu. Minister wręczył dziś też wyróżnienia najlepszym uczestnikom kursu.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1405418888192532483

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl