A. Macierewicz: W historii Polski kawaleria zajmuje szczególe miejsce

W historii państwa i Wojska Polskiego kawaleria zajmuje szczególne miejsce; nie bez przyczyny traktowana jest jako nasza broń narodowa i elitarny rodzaj wojska – napisał w liście z okazji święta Kawalerii Polskiej szef MON Antoni Macierewicz.

List szefa MON odczytał podczas głównych obchodów święta Kawalerii, które odbywały się na pl. Piłsudskiego w Warszawie, wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

W historii państwa i Wojska Polskiego kawaleria zajmuje szczególne miejsce. Nie bez przyczyny traktowana jest jako nasza broń narodowa i elitarny rodzaj wojska. Dziś, z okazji święta polskiej Kawalerii, w tym szczególnym miejscu, bliskim sercu każdego Polaka, pragniemy czcić 97. rocznicę wielkiej bitwy kawaleryjskiej stoczonej pod Komarowej” – napisał Antoni Macierewicz.

Zwrócił uwagę, że to też okazja do przypomnienia tysiącletnich tradycji jazdy polskiej, która niczym ruchoma zapora strzegła granic i niepodległości Polski.

Dziedzictwo chwały i legendy jazdy polskiej godnie przejęły pułki kawaleryjskie II RP, którym nadano imiona wielkich wodzów oraz nazwy nawiązujące do miejsc ich chwały. Wszystko to służyło krzepieniu serc, kształtowaniu obywatelskiej i patriotycznej świadomości Polaków, wspomagało proces tworzenia więzi armii z narodem” – zauważył szef MON.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl