fot. twitter.com

KGP: od piątku blisko 500 wypadków; zginęło ponad 40 osób

Od piątku miało miejsce blisko 500 wypadków, ponad 40 osób zginęło, a ponad 580 zostało rannych; tylko w środę odnotowano 31 wypadków – wynika z danych podanych PAP przez nadkom. Radosława Kobrysia z Biura Ruchu Drogowego KGP. W piątek rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz 2017”.

„Od piątku do północy we wtorek miały miejsce 462 wypadki, w których zginęło 40 osób, a 540 zostało rannych. 1304 kierujących było pod wpływem alkoholu” – poinformował nadkom. Kobryś.

W środę do godz. 17 odnotowano 31 wypadków. „Zginęły w nich dwie osoby, a 44 zostały ranne. 165 kierujących było pod wpływem alkoholu. Były to zarówno osoby po spożyciu alkoholu, jak i w stanie nietrzeźwości” – powiedział Kobryś.

Jak dodał, wydaje się, że w porównaniu z poprzednimi latami jest lepiej.

„Jednak czasami jedno tragiczne zdarzenie może zmienić te statystyki” – podkreślił nadkom. Kobryś, zaznaczając, że czas podsumowań będzie w czwartek, kiedy powinny być już znane ostateczne dane.

Policyjna akcja „Znicz 2017” rozpoczęła się w piątek. W jej ramach na drogach odbywają się wzmożone patrole policji. Łącznie kontrolować kierowców i patrolować okolice cmentarzy ma około 5 tys. policjantów sprawdzających prędkość, z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, stan techniczny aut, sposób przewożenia dzieci.

Równoległe z akcją „Znicz” w tym roku trwa wspólna akcja policjantów i duchownych pod hasłem „Nie zabijaj”.

W ubiegłym roku w okresie świątecznym 39 osób zginęło, a 441 zostało rannych w 425 wypadkach. Policjanci zatrzymali ponad 1197 pijanych kierowców.

PAP/RIRM

drukuj