fot. PAP/Darek Delmanowicz

KGP: Ostatniej doby sprawdziliśmy 74162 osób na kwarantannie; około 1000 naruszeń

Ostatniej doby sprawdziliśmy 74162 osób poddanych kwarantannie; w około 1000 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych – poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. 

Jak przekazał rzecznik Komendy Głównej Policji, od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce policjanci już ponad 7,4 miliona razy sprawdzali osoby skierowane na kwarantannę. Ostatniej doby przeprowadzili 74162 tego typu kontroli, a w około 1000 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Mariusz Ciarka dodał, że w około 30 przypadkach zwrócono się do policji z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci itp.Przekazał również, że od początku epidemii 187 policjantów zostało zakażonych, a 157 z Covid-19 wyzdrowiało.

„Od początku działań ok. 3000 było na kwarantannie, obecnie jest na kwarantannie 131 funkcjonariuszy” – poinformował rzecznik KGP.

Inspektor przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 20-21 tys. funkcjonariuszy oraz że osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów, inspektor sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.

Policjant przekazał też najnowsze statystyki dotyczące kontroli w komunikacji zbiorowej.

„Skontrolowaliśmy ponad 269 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby było ich około 2,3 tys.” – zaznaczył.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl