Policja i KEP apelują o bezpieczeństwo na drogach

Więcej patroli policji na drogach i apel o spokojną, odpowiedzialną jazdę – Polska Policja wspólnie z Episkopatem po raz kolejny inaugurują akcję „Nie zabijaj – Chcę żyć”.

W najbliższych dniach będziemy odwiedzać groby swoich bliskich, często daleko od miejsca zamieszkania. Polska Policja i Episkopat w drugiej odsłonie kampanii informacyjno-edukacyjnej apelują: bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami. Zdjęcie nogi z gazu, dostosowanie prędkości do warunków jazdy oraz bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu – dzięki przestrzeganiu tych zasad my i nasi bliscy będziemy bezpieczni.

– Myślę, że w tym czasie, z jednej strony – zadumy, ale z drugiej – pośpiechu, trzeba też pamiętać o sobie i zadbać też o swoje zdrowie i życie – mówi ks. dr Grzegorz Giemza, przedstawiciel Polskiej Rady Ekumenicznej.

Jednocześnie Policja prowadzi akcję „Znicz 2018”. Jak co roku, większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy pojawi się na drogach.

Nie chcemy działać represyjnie, ale prewencyjnie – zaznacza rzecznik Komendanta Głównego Policji, insp. Mariusz Ciarka.

– To jest oczywiście okres wzmożonej pracy dla wszystkich służb mundurowych, zwłaszcza dla policjantów. Nie tylko dla policjantów ruchu drogowego, bo chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa nam wszystkim nie tylko w ruchu drogowym, ale własnego mienia. Pamiętajmy, byśmy wyruszając na cmentarz byli wypoczęci, zabezpieczyli swoje mienie, mieszkanie, kosztowności, tak aby nie kusiły one złodziei, byśmy przygotowali pojazdy tak, żebyśmy wrócili cali i zdrowi – dodaje Mariusz Ciarka.

Policyjne statystyki wciąż dają wiele do myślenia – w ubiegłym roku na polskich drogach zginęły prawie 3 tys. osób, a ok. 39 tys. zostało rannych.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl