fot.twitter.com/KAS_GOV_PL

Policjanci i funkcjonariusze KAS przejęli nielegalne automaty do gier

Trzy nielegalne automaty do gier hazardowych przejęli policjanci ze Świętochłowic wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Właścicielowi maszyn grozi wysoka kara pieniężna i więzienie.

Jak podał dziś zespół prasowy śląskiej policji, funkcjonariusze ze świętochłowickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, uzyskali informację, że w jednym z lokali na osiedlu Na Wzgórzu udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wkroczyli tam wspólnie z funkcjonariuszami KAS. Okazało się, że wewnątrz są trzy takie maszyny.

„Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Wraz z zabezpieczoną gotówką w kwocie 4 tys. zł, urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej i będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier” – podała świętochłowicka komenda.

To kolejne nielegalne automaty do gier przejęte w ostatnich tygodniach przez mundurowych w woj. śląskim. Na przełomie lutego i marca policjanci z Mikołowa, którzy weszli do dwóch lokali w centrum miasta, zabezpieczyli osiem takich maszyn. W połowie lutego policjanci poinformowali o zlikwidowaniu, razem z KAS, nielegalnego salonu gier w Rudzie Śląskiej. Wówczas funkcjonariusze przejęli sześć automatów, działających wbrew obowiązującym przepisom o grach losowych.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – nawet 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl