fot. twitter.com/prezydentpl

A. Duda: W najbliższych godzinach zostanie uruchomiona aplikacja dla osób będących na kwarantannie

W najbliższych godzinach zostanie uruchomiona aplikacja dla osób przebywających na kwarantannie – poinformował prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Podczas posiedzenia ministrowie przedstawili aktualną sytuację w Polsce. Jedną z najważniejszych kwestii była sytuacja na granicach, także w kontekście międzynarodowym. Polska pozostaje w kontakcie z partnerami zagranicznymi w celu ustalenia sposobu przewozu obcokrajowców przez terytorium Polski.

Już wkrótce będzie dostępna specjalna aplikacja mobilna, która ma pomóc osobom objętym kwarantanną przetrwać ten trudny czas.

Kolejny temat posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego to tzw. tarcza antykryzysowa, czyli zaprezentowany wczoraj pakiet wsparcia dla polskiej gospodarki.

– 212 miliardów złotych, ogromna kwota, bo taka jest wartość tego programu, którą będziemy się starali w sposób mądry rozprowadzić, tak żeby rzeczywiście pomóc pracownikom, przedsiębiorcom ochronić także polską gospodarkę. Sytuacja, jak wszyscy doskonale wiedzą, jest trudna. Nie wiadomo jak długo potrwa ten stan, z którym borykamy się obecnie. Należy liczyć się z tym, że zachorowań będzie więcej, bo tak to wygląda w innych miejscach na świecie – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że projekty ustaw zawierające rozwiązania z pakietu antykryzysowego zostaną zaprezentowane już wkrótce tak, aby w przyszłym tygodniu mógł je przyjąć parlament.

Władze po raz kolejny apelują: pozostańmy w domach. To apel szczególnie do seniorów.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w Polsce koronawirusem zarażonych jest 325 osób. Dotychczas 5 zmarło.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl