Kerry spotka się dziś z Ławrowem

Sekretarz stanu USA John Kerry, który wraca z wizyty na Bliskim Wschodzie, pozostanie w Europie, by przeprowadzić rozmowy na temat kryzysu ukraińskiego. W niedzielę spotka się w stolicy Francji z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem.

 „Spotkanie odbędzie się w niedzielę wieczorem w Paryżu” – powiedziała dziennikarzom w sobotę rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki. Agencja Associated Press poinformowała wcześniej, że Kerry spotka się z Ławrowem w niedzielę lub poniedziałek.

Jak wyjaśniła AP, w trakcie powrotu Z Bliskiego Wschodu Kerry zmienił plany i po międzylądowaniu w Irlandii zamiast wracać do USA, pozostaje w Europie. Prezydenci USA i Rosji, Barack Obama i Władimir Putin, uzgodnili w piątek, że szefowie dyplomacji ich krajów spotkają się, by poszukiwać pokojowego rozwiązania kryzysu ukraińskiego.

 Kerry ma ponadto uczestniczyć w Brukseli w zaplanowanym na wtorek i środę spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw NATO.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl