fot. pixabay.com

Kępno: noworodek spadł ze stolika podczas odcinania pępowiny; doznał urazu twarzoczaszki

Urazu twarzoczaszki doznał noworodek w wyniku upadku ze stolika podczas odcinania pępowiny – powiedział zastępca dyrektora ds. medycznych w kępińskim szpitalu, lek. Zbigniew Bera.

Dziewczynka przyszła na świat w czasie porodu siłami natury 31 października 2022 roku w kępińskim szpitalu (woj. wielkopolskie). Po porodzie okazało się, że pępowina była tak krótka, że położne nie mogły położyć dziecka na brzuchu matki.

„Dlatego postanowiły przełożyć noworodka na stolik, by odciąć pępowinę. W tym momencie matka poruszyła się, pociągając dziecko za sobą, które osunęło się ze stolika i wpadło do pojemnika znajdującego się kilkadziesiąt centymetrów niżej” – wyjaśnił zastępca dyrektora ds. medycznych Zbigniew Bera.

Dodał, że pracownicy szpitala są tym zdruzgotani.

„Przepraszamy rodziców noworodka, że tego typu zdarzenie mało miejsce i wierzymy, że sytuacja zakończy się dla nich pomyślnie” – przekazał.

Dziecko obecnie przebywa na oddziale neonatologicznym szpitala w Ostrowie Wlkp. w celu przeprowadzenia diagnostyki.

Jak poinformował Zbigniew Bera, stan dziecka jest stabilny.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl