fot. PAP/Jakub Kamiński

KEP: Wręczono dyplomy partnerom ŚDM

Dokładnie za niecały miesiąc w Krakowie rozpocznie się wielkie święto młodych katolików z całego świata – Światowe Dni Młodzieży. Dziś w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyło się wręczenie dyplomów partnerom wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce i Światowych Dni Młodzieży.

W uroczystej gali uczestniczyli prezesi firm między innymi FCA Poland SA, Pekao S.A., Poczty Polskiej S.A., PKN Orlen S.A., PZU S.A., przedstawiciele służb mundurowych, władz miejskich i samorządowych oraz szefowie mediów zaangażowanych w przygotowanie obsługi Światowych Dni Młodzieży.

– Dzisiaj chcemy ucieszyć się także tym, że możemy radość dzielić między siebie dziękując sobie nawzajem za to, że mieliśmy tyle odwagi, tyle zapału i chęci pokonując pewnie trudności oraz przeciwności, aby włączyć się w to wielkie dzieło, które jest dziełem nie tylko Kościoła ale także dziełem naszego narodu – zaznaczył ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP.

Światowe Dni Młodzieży to  zarówno wielkie wydarzenie religijne, jak i przedsięwzięcie logistyczne. Polska po raz drugi będzie gospodarzem tego święta młodych katolików z całego świata – poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 roku w Częstochowie. Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski podkreślił dziś, że Światowe Dni Młodzieży to jedna z najlepszych inicjatyw duszpasterskich pontyfikatu Jana Pawła II, a także Kościoła po Soborze Watykańskim II.

– Jan Paweł II zdawał sobie sprawę z wielkich wyzwań przed jakimi staje Kościół we współczesnym świecie. Wyzwań nie zawsze sprzyjającym dziełom ewangelizacji. Z jednej strony był świadkiem postępującej sekularyzacji, czyli upowszechniania się mentalności sposobu życia, jak gdyby Bóg nie istniał. Z drugiej strony wiedział, że jedyną odpowiedzią na odwieczne pytania każdego człowieka i niespokojnego świata jest Jezus Chrystus – zwrócił uwagę ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. Hasłem Światowych Dni Młodzieży jest jedno z ośmiu błogosławieństw – „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj