fot. ksse.com.pl

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna najlepsza w Europie

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została uznana w prestiżowym rankingu za najlepszą w Europie i drugą na świecie po Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna od lat jest liderem wśród specjalnych stref ekonomicznych w Polsce pod względem liczby pozyskanych inwestycji i tworzonych miejsc pracy. Obejmuje tereny o łącznej powierzchni 2750 ha położonych w województwach: śląskim oraz opolskim. Strefa dysponuje szerokim wyborem działek inwestycyjnych, powierzchni produkcyjno-magazynowej i biurowej oraz zapewnia doradztwo w zakresie pomocy publicznej.

– Jesteśmy najlepszą strefą dzięki naszym inwestorom. To tylko ich zasługa, nie nasza – mówił Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Priorytetem są teraz małe i średnie polskie firmy, które mogą liczyć na wsparcie, czyli ulgi podatkowe w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

– Te polskie firmy się cieszą, że jest taki mechanizm, że dzisiaj nie tylko ci najwięksi gracze mogą dostać tę decyzję o wsparciu, ale tacy mali, średni, rodzinni, pracujący od kilkunastu lat w regionie rozwijający te firmy – powiedział Janusz Michałek.

Takie wsparcie otrzymuje między innymi firma Interstal S.A. z Bytomia.

– To był bardzo ważny czynnik, ponieważ on nas zmotywował do inwestycji. Wcześniej nie planowaliśmy inwestycji, ale ponieważ strefa umożliwiła nam częściową refundację, to podjęliśmy decyzję inwestowania w budynki i maszyny nowe – oznajmił prezes firmy Interstal S.A. Damian Kujawa.

Inwestycja w nowe maszyny i w nowe budynki to przede wszystkim poprawienie jakości.

– Głównie nam daje poprawienie jakości i umożliwia zrobienie tak przetworzonych już do tej pory produkowanych rur, żeby spełnić większe wymagania klientów zagranicznych – mówił Damian Kujawa.

Od początku roku Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyciągnęła już 32 inwestycje warte blisko 2 mld 300 mln złotych. Dzięki nim pracę w regionie znajdzie co najmniej 841 osób, a firmy te utrzymają dotychczasowe zatrudnienie na poziomie ponad 3 tysięcy 700 pracowników.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl