fot. twitter.com

Katowice: II dzień konwencji programowej PiS

W Katowicach drugi dzień konwencji programowa Prawa i Sprawiedliwości „Myśląc: Polska 2019″.

Przed południem zaplanowane są wystąpienia liderów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, lidera Porozumienia, wicepremiera Jarosława Gowina i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Po południu natomiast głos zabiorą premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło.

Dzisiejsze rozmowy będą koncentrować się wokół zagadnień związanych z polityką zagraniczną, obronnością, rolnictwem, finansami publicznymi, edukacją, kulturą i mediami.

Socjolog, doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz, zwraca uwagę, że kongres ma być refleksją na temat tego, jak lepiej współrządzić Polską.

W czasie 4 lat odpowiedzialności za Polskę oprócz osiągnięć popełniono wiele błędów. Trzeba je przedyskutować. Opozycja jest słaba. Nie można liczyć na to, że opozycja merytorycznie będzie wskazywała na to, co można zrobić lepiej. Musimy sami, jako szeroko rozumiany obóz dobrej zmiany – czyli politycy, wyborcy i eksperci – dyskutować między sobą, jak szybciej korygować kurs, w sytuacji gdy zmieniają się warunki wewnętrzne i międzynarodowe. To jest główny cel tego spotkania. Będzie mi bardzo zależało, żeby była to refleksja na temat tego, jak organizacyjnie można lepiej współrządzić Polską – zaznacza prof. Zybertowicz.

Podczas konwencji PiS-u w Katowicach zaplanowano łącznie 16 sesji plenarnych i 70 paneli specjalistycznych, w których ma wziąć udział ok. 450 mówców. Obrady potrwają do jutra.

RIRM

drukuj