fot. Monika Bilska

A. Melak: Prof. J. Szyszko był wspaniałym człowiekiem, którego Polsce będzie brakowało

Wspaniały człowiek, którego Polsce będzie brakowało – tak śp. prof. Jana Szyszko wspomina poseł Andrzej Melak. Były minister środowiska, wieloletni poseł oraz naukowiec prof. Jan Szyszko spoczął na cmentarzu parafialnym w Starej Miłosnej.

W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz członkowie rządu i parlamentarzyści.

Poseł Andrzej Melak w rozmowie z reporterem Radia Maryja podkreślał, że trudno jest pogodzić się z tą stratą.

– Wspaniały człowiek, którego Polsce będzie brakowało. Nie zdajemy sobie sprawy, kogo straciliśmy. Patriota oddany całkowicie polskiej racji stanu, polskiej przyrodzie. Uczony o światowym rozgłosie. Bardzo skuteczny, zakochany w Polsce i wierny wierze i tradycji polskiej. Studenci, leśnicy, rolnicy płaczą dziś po profesorze. Ja jako jego przyjaciel, rówieśnik też nie mogę pogodzić się z tym, co nas spotkało – powiedział poseł Andrzej Melak.

Prof. Jan Szyszko zmarł nagle w ubiegłą środę. Miał 75 lat. Były minister środowiska został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim z gwiazdą orderu „Odrodzenia Polski”.

Odznaczenie otrzymał za „wybitne osiągnięcia podejmowane z pożytkiem dla kraju działalności państwowej i publicznej”.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl