fot. PAP/Rafał Guz

Wznowione dziś zostanie ostatnie w tej kadencji posiedzenie Senatu

O godz. 12.00 wznowione zostanie ostatnie w tej kadencji posiedzenie Senatu. Obrady przerwano przed wyborami parlamentarnymi.

85. posiedzenie Senatu, które zostało przerwane 26 września, potrwa do jutra. Izba rozpatrzy ustawy uchwalone na 86. posiedzeniu Sejmu. Dwudniowe posiedzenie izby niższej zakończyło się wczoraj.

Senat zajmie się m.in. rządowym projektem noweli Kodeksu karnego, wprowadzającym karę za nielegalną adopcję. Kara za to ma wynosić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Karany będzie już sam zamiar nielegalnej adopcji.

Izba rozpatrzy także nowelizację Prawa o ruchu drogowym. Przepisy wprowadzają ustawowy obowiązek tworzenia tzw. „Korytarza życia”. Nowe regulacje wprowadzają też obowiązek jazdy „na suwak”.

Kolejna ustawa, którą rozpatrzy Senat, to projekt resortu cyfryzacji dot. poprawienia rejestrów państwowych. Zakłada ona m.in. wprowadzenie bazy danych kontaktowych, takich jak adresy e-mail, które obywatele podawaliby dobrowolnie, by ułatwić kontakt z administracją.

Senatorowie zapoznają się ponadto z informacją o działalności Rady Dialogu Społecznego za ubiegły rok. Informację zaplanowano na jutro.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj