Katalonia –  jedno na czworo dzieci żyje poniżej granicy ubóstwa

Ks. kard. Lluis Martinez Sistach z Barcelony, zaapelował do wiernych, w liście duszpasterskim na minioną niedziele, o zapewnienie edukacji w czasie wolnym dzieciom „wykluczonym społecznie”. Według danych Fundacji im. ks. Piotra Tarresa co czwarte dziecko w Katalonii żyje poniżej granicy ubóstwa.

„Żadne dziecko bez kolonii. Trzeba zrobić wszystko aby zapewnić dostęp do edukacji w czasie wolnym dzieciom wykluczonym społecznie. Każdego lata odwiedzam kolonie lub obozy letnie, jakie organizuje wiele instytucji, w tym liczne parafie. Przez kilka dni bycia razem i wspólnej zabawie dzieci mają okazję, aby wzrastać jako osoby” – powiedział ks. kard. Lluis Martinez Sistach.

Ks. kard. Martinez Sistach wyraził wdzięczność wszystkim wolontariuszom i dobroczyńcom angażującym się w organizowanie pomocy dla ubogich dzieci. Jedną z organizacji wspierającą dzieci „wykluczone społecznie” jest Fundacja im. ks. Piotra Tarresa. Poinformowała ona, że w tym roku zorganizuje kolonie dla ponad 4 tys. dzieci. To o 24% więcej niż rok wcześniej.

Bł. ks. Piotr Tarrés żył w pierwszej połowie XX w. (1905-1950). Lekarz i działacz społeczny odznaczył się w Barcelonie pracą wśród młodzieży oraz wielką troską o „najbiedniejszych chorych”. Zmarł mając zaledwie 45 lat. Został wyniesiony na ołtarze w 2004 r. przez papieża Jana Pawła II.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl