Dżihadyści zaatakowali stronę internetową związków zawodowych polskiego więziennictwa?

Hakerzy podający się za tunezyjskich dżihadystów przejęli na kilka godzin stronę internetową związków zawodowych polskiego więziennictwa. Do zdarzenia doszło w niedzielę.

Na stronie pojawił się wizerunek zamaskowanego bojownika, flaga Tunezji oraz apel o szacunek dla islamu. Stronę po kilku godzinach udało się przywrócić.

Dr Łukasz Kister, ekspert do spraw bezpieczeństwa, mówi, że terroryzm to przede wszystkim teatr strachu, stąd ataki hakerskie na strony internetowe.

– Terrorystom zależy na propagowaniu swoich ideologii, na propagowaniu swojej śmiercionośnej, zbrodniczej działalności. Włamania na różnego rodzaju strony internetowe, podmienianie ich treści, prezentowanie swoich filmików, swoich oświadczeń, jest czymś naturalnym. nie powinno więc nas to dziwić. Natomiast włamanie na stronę związku zawodowego pracowników służby więziennej nie jest chyba jakimś zamierzonym atakiem. Być może właśnie ta strona trafiła się informatykowi – cyberterroryście jako pierwsza, być może była słabiej zabezpieczona od pozostałych, więc dużo łatwiej było podmienić na niej treść – zwrócił uwagę dr Łukasz Kister.

Dr Łukasz Kister dodaje, że Polska mogła być przypadkowym celem ataku. Podkreśla jednak, że może też istnieć związek pomiędzy tym zdarzeniem a decyzją rządu o przyjęciu uchodźców z Afryki północnej.

RIRM

drukuj