fot. KAS.gov

KAS: Transport 24 ton nielegalnych odpadów zatrzymany na Dolnym Śląsku

Transport 25 ton nielegalnych odpadów elektrycznych został zatrzymany na Dolnym Śląsku – poinformowała PAP Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Podała, że przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy do 500 tys. zł.

Jak podali celnicy, podczas kontroli na autostradzie A4, funkcjonariusze KAS zatrzymali transport w którym znajdowało się prawie 24 ton zużytych cewek elektrycznych.

Wskazali, że polski odbiorca nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia w sposób zgodny z unijnymi przepisami. W związku z tym Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

Celnicy dodali, że kierowca odmówił przyjęcia mandatu, postępowanie karne zostało skierowane do sądu. Jak zaznaczyli, naczepa i ładunek zostały zajęte do tego postępowania.

„Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy od 50 do 500 tys. zł” – podała KAS.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl