fot. youtube.com/klaudia jachira

Kandydatka Platformy Obywatelskiej w rosyjskim filmie o Armii Czerwonej

Kolejne kontrowersje wokół kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Klaudii Jachiry. Znana ze skandalicznych performensów Jachira pojawiła się w obsadzie rosyjskiego filmu o Armii Czerwonej.

Wyśmiewanie religii katolickiej, kpiny z ofiar katastrofy smoleńskiej, wbijanie igieł w gumową kaczkę – to tylko niektóre ze skandalicznych zachowań, z jakich znana jest Klaudia Jachira.

W 2015 roku w Rosji powstał wojenny film „Jedynka”. Finansowana przez rosyjskie ministerstwo kultury produkcja opowiada o Armii Czerwonej, która w 1944 r. prowadzi ofensywę na ziemiach polskich, i o sowieckich żołnierzach ratujących polskie dzieci. Jak ustalił portal Niezależna.pl, w obsadzie filmu znalazła się Klaudia Jachira.

Zdaniem posła Kukiz’15 Józefa Brynkusa, umieszczenie skandalistki na listach to próba odebrania głosów partiom lewicowym.

– W moim przekonaniu Klaudia Jachira jest tworem medialnym. Faktem jest, że robiła wszystko, żeby zaistnieć w mediach: różnego rodzaju skandalizujące wpisy, wpisy na blogach. Faktem jest, że udało jej się zaistnieć. Została wprowadzona na listę według reguły: „Tonący brzytwy się chwyta”. W tym przypadku moglibyśmy powiedzieć, że tonący brzydko się chwyta. Chodzi tu o Grzesia Schetynę, który brzydko się chwyta, szukając jakichkolwiek kandydatów, którzy mogliby odebrać głosy lewackiemu środowisku skupionemu wokół Biedronia – tłumaczył polityk.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Wtedy na 4-letnią kadencję wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl