fot. Obraz autorstwa DCStudio na Freepik

Kancelaria Prezydenta RP: trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami

W Kancelarii Prezydenta RP ruszyły konsultacje społeczne ws. projektu ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami. Ustawa ma zagwarantować osobom z niepełnosprawnościami stały i równy dostęp do asystencji osobistej. Zadanie będzie realizowane przez powiaty i finansowane ze środków publicznych.

W uzasadnieniu projektu ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami zapisano, że jest to odpowiedź na jeden z najważniejszych postulatów osób z niepełnosprawnościami.

Asystencja obejmuje różne formy wsparcia w czynnościach, których dana osoba nie jest w stanie wykonać samodzielnie. Może to być m.in. utrzymanie higieny osobistej, prowadzenie gospodarstwa domowego, komunikowanie się z otoczeniem czy podejmowanie aktywności społecznej i zawodowej.

Świadczenie ma wejść w życie od początku przyszłego roku. Koszty proponowanego rozwiązania to ok. 3,3 mld złotych w pierwszym etapie.

Wszystkie szczegóły projektu można znaleźć na stronie https://www.prezydent.pl/

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl