fot. PAP/Andrzej Grygiel

Kalisz. Śniadanie wielkanocne na kaliskim rynku dla 1200 osób

1200 osób przy stołach ustawionych na Głównym Rynku Kalisza spodziewają się organizatorzy Kaliskiej Wielkanocy. Śniadanie dla potrzebujących zaplanowano na Wielką Sobotę. Przedstawiciele władz miasta i Caritasu Diecezji Kaliskiej osobiście obsłużą uczestników.

Spotkanie odbędzie się po raz drugi. Ks. Jacek Andrzejczak z Caritasu Diecezji Kaliskiej powiedział PAP, że w zeszłym roku w Kaliskiej Wielkanocy uczestniczyło 800 osób, a 400 porcji dostarczono do tych, którzy z powodu choroby nie mogli dotrzeć na spotkanie osobiście.

„W śniadaniu uczestniczą osoby starsze, samotne, potrzebujący pomocy oraz dzieci i młodzież ze wszystkich świetlic socjoterapeutycznych w Kaliszu. W tym roku spodziewamy się więcej gości na naszym śniadaniu” – powiedział ks. Andrzejczak.

Świąteczne śniadanie rozpocznie się o 11.00 przed ratuszem. Nad jego przygotowaniem pracuje 20 wolontariuszy, którzy ustawią stoły i ławki. Przedstawiciele miasta i Caritasu będą osobiście obsługiwać uczestników śniadania. Przygotowane potrawy poświęci biskup kaliski Edward Janiak.

„Na stołach nie zabraknie jajek, żuru, bigosu i kiełbasy. Zapraszamy wszystkich, dla większości jest to jedyna okazja do wspólnego posiłku świątecznego” – zapowiada ks. Andrzejczak.

PAP/RIRM

drukuj