Kalisz: wierni modlili się w intencji rodzin i obrony życia poczętego

W Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wierni modlili się w czwartek w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Spotkanie przebiegło pod hasłem: „Ochrona prawna dzieci poczętych realizacją konstytucyjnego prawa do życia. Już czas, by uratować dzieci z podejrzeniem choroby! Święty Józefie, Tobie zawierzamy to dzieło i nasze działania”. Transmisję z Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przeprowadziły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Uczestników spotkania powitał ks. prał. Jacek Plota, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Następnie odbyło się nabożeństwo w kaplicy św. Józefa – patrona rodzin.

Po modlitwie wierni wysłuchali konferencji „Polacy nie chcą, żeby chore dzieci były zabijane! Uratujemy te dzieci! Postulat zakazu aborcji eugenicznej cieszy się największym poparciem w społeczeństwie” z udziałem Kai Godek z Fundacji Życie i Rodzina oraz Magdaleny Korzekwy-Kaliszuk, dyrektor CitizenGO w Polsce.

O godz. 18.00 sprawowana była Msza święta. Eucharystii przewodniczył ks. bp Leszek Leszkiewicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

W homilii ksiądz biskup zwrócił uwagę, że w Europie trwa wojna wymierzona przeciwko instytucji rodziny. W Europie Zachodniej w wielu miejscach ta wojna została przegrana, ale w Polsce jest duża szansa, aby tę wojnę wygrać – wskazał.

– Jestem przekonany o tym, że w naszym narodzie, naszym Kościele, naszych parafiach, mamy ogromny potencjał, by wygrać tę wojnę, by nie pozwolić zniszczyć rodziny – zaznaczył ks. Biskup.

Jak podkreślił, fundamentem rodziny jest miłość małżeńska.

– Jeśli mąż kocha żonę, żona kocha męża, rodzina jest silna i mocna. Jeśli nie – to pozornie jest chrześcijańską rodziną. Dzisiaj, na tej wojnie, żona musi trzymać się mocno męża, mąż musi trzymać się mocno żony, i nie wolno pozwolić, żeby tych dwoje było rozdzielonych. Nie wolno pozwolić, żeby tych dwoje rozdzielało się i żeby inni ich rozdzielali – akcentował.

Ks. biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej zaapelował do mężczyzn, aby nie obawiali się bycia głową rodziny.

– Drodzy ojcowie, drodzy mężowie – nie bójcie się być głową rodziny! Nie dajcie sobie wmówić, że nie jesteście potrzebni, że mężczyzna jest niepotrzebny, że jest przekleństwem dla rodziny, dla kobiety, dla dzieci. Miejcie odwagę być głową rodziny! Tylko wtedy, kiedy serca będą wypełnione Bożą łaską i przemienione tą łaską, to żony, matki, kobiety, nie będą się wstydziły swojej kobiecości. Nie będą się wstydziły tego, że są bardziej wrażliwe – mówił ksiądz biskup.

Na zakończenie duchowni wraz w wiernymi obecnymi w Sanktuarium odmówili akt zawierzenia św. Józefowi rodzin i życia poczętego.

RIRM

drukuj