fot. pixabay.com

Kalisz: Policja publikuje nowe nagranie i ponawia apel o pomoc w złapaniu sprawcy, który oblał kwasem twarz poszkodowanego

Ponownie apelujemy o pomoc w złapaniu sprawcy, który oblał żrącym kwasem twarz poszkodowanego. Liczymy na pomoc – poinformowała w czwartek oficer prasowa kaliskiej policji, asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Na stronie społecznościowej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu po raz drugi zamieszczono nagranie, na którym zarejestrowana została już nie tylko sylwetka, ale także twarz napastnika.

Zdjęcie twarzy napastnika – jak powiedział w czwartek pokrzywdzony – widziała jego żona.

„Nie znamy go, nigdy go wcześniej nie widzieliśmy” – powiedział.

„Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania lub posiadają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem – nr tel. 47 77 51 307 lub 47 77 51 360 (sekretariat Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego). Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod numer telefonu 47 77 51 900 – czynny całą dobę” – zaapelowano w komunikacie.

Do ataku na 49-latka doszło 18 stycznia na ul. Chopina w Kaliszu. Do pokrzywdzonego, który wychodził ze swojej firmy, podszedł nieznany mu mężczyzna, oblał jego i jego samochód jakąś substancją. Następnie uciekł. Na pomoc mężczyźnie z firmy wybiegli jego pracownicy.

Wezwano policję, pogotowie oraz straż pożarną. Rzecznik prasowy straży pożarnej kpt. Szymon Zieliński powiedział, że na mężczyznę wylano „substancję silnie żrącą o odczynie kwasowym”.

Poparzony 49-latek, ojciec dwuletniego synka, został przewieziony do kaliskiego szpitala. Tam stwierdzono chemiczne poparzenie twarzy drugiego stopnia. Dzień później rannego przetransportowano do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Jak powiedział wówczas pokrzywdzony, medycy zapowiedzieli liczne operacje twarzy i oczu ze względu na utratę wzroku.

„Na razie na jedno oko widzę troszkę, na drugie w ogóle” – powiedział w czwartek.

Mężczyzna codziennie przechodzi zabiegi zrywania martwej skóry o grubości 1 cm z okolic twarzy.

 „To jest potworny ból nawet przy znieczuleniu. Lekarze powiedzieli mi, że jestem najdzielniejszym pacjentem w ciągu ostatnich 2 lat” – mówił.

Mężczyzna nadal podtrzymuje, że kwasem oblano go na zlecenie szwagra. Przyczyną ataku ma być konflikt rodzinny wywołany pozwem rozwodowym, złożonym przez siostrę pokrzywdzonego.

„Siostra związała się z człowiekiem, który jest przemocowy wobec niej i córek. Ma założoną +niebieską kartę+, został wyeksmitowany z domu, ale to nie przeszkadza mu w tym, żeby nadal je nękać. Obwinia mnie o rozpad swojego małżeństwa. Pierwsze groźby pod moim adresem wypowiedział w dniu urodzin mojego dziecka” – powiedział.

Mąż siostry pokrzywdzonego usłyszał już zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych, co zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl