fot. https://policja.pl/

Policja przypomina pieszym o konieczności korzystania z odblasków

Policja ruszyła z akcją ,,Świeć Przykładem”. Jej celem jest przypomnienie pieszym o konieczności korzystania z odblasków oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Akcja potrwa do końca roku. Noszenie odblasków ma szczególne znaczenie jesienią i zimą. Poprawiają one widoczność pieszych nawet do 150 metrów.

Nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział, że akcja ,,Świeć Przykładem” nieprzypadkowo rusza w tym miesiącu.

– W Polsce corocznie od września do końca grudnia odnotowujemy najwięcej zdarzeń z udziałem pieszych. Nie ma tutaj większego znaczenia, kto jest winny danej sytuacji. Kwestia poprawy bezpieczeństwa i używania odblasków to jest kwota kilkunastu złotych, dlatego zachęcam wszystkich do korzystania z nich nie tylko tam, gdzie musimy z uwagi na przepisy, ale także w miejscach, w których widoczność jest nieco ograniczona. Rozmawiajmy na ten temat z dziećmi, które bardzo chętnie korzystają z odblasków. Poruszajmy tę kwestię także z osobami starszymi. Po prostu wszyscy musimy stosować odblaski, bo dzięki nim unikniemy sytuacji, w których będziemy mówić, że czyjeś życie mogłoby zostać uratowane, gdyby miał na sobie odblask kosztujący kilkanaście złotych – powiedział nadkom. Robert Opas.

Do używania odblasków są zobowiązani piesi poruszający się po zmierzchu drogą poza terenem zabudowanym. Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, aby były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków.

Za brak tych elementów grozi mandat w wysokości 100 złotych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl