W Kaliningradzie zatrzymano 12 osób podejrzanych o związki z terroryzmem

Rosyjskie służby bezpieczeństwa zatrzymały w Kaliningradzie 12 obywateli krajów Azji Środkowej podejrzewanych o werbunek do organizacji terrorystycznych. Według służb, należą oni do działającej w tym regionie organizacji Islamski Dżihad – Dżamaat Mudżahedinów.

Radio Echo Moskwy podało dziś, że 32-letni domniemany przywódca grupy był poszukiwany przez władze Uzbekistanu w związku z przestępstwami o charakterze ekstremistycznym. Mężczyzna jest podejrzany o werbowanie do organizacji terrorystycznych osób pochodzących z Azji Środkowej, mieszkających w obwodzie kaliningradzkim.

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała, że mężczyzna, zatrzymany w środę wieczorem, złożył już obciążające go zeznania. Według kaliningradzkich mediów, kilka spośród zatrzymanych osób ma za sobą udział w działaniach bojowych. Zatrzymanym grozi deportacja do krajów, z których przybyli do Rosji, i odpowiedzialność karna przed tamtejszymi sądami za terroryzm.

W 2006 r. rosyjski Sąd Najwyższy uznał organizację Islamski Dżihad – Dżamaat Mudżahedinów za terrorystyczną i zabronił jej działalności na terytorium Federacji Rosyjskiej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl